Przesyłki muszą dotrzeć do naszych magazynów odpowiednio zapakowane i nieuszkodzone (bez wad), w przeciwnym razie przewoźnik nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe podczas transportu i nie zrekompensuje poniesionych strat. Należy pamiętać, że paczki nie podlegają określonym temperaturom ani innym szczególnym warunkom podczas przechowywania i transportu.
Wszystkie przesyłki muszą posiadać opakowanie zewnętrzne dostosowane do specyfiki zawartości. Przesyłka jest prawidłowo zapakowana, jeśli towary znajdujące się wewnątrz nie mogą być dostępne lub uszkodzone bez uszkodzenia opakowania. Opakowanie musi chronić zawartość tak, aby nie uległa ona uszkodzeniu w wyniku nacisku, transportu z innymi przesyłkami i późniejszego przeładunku. Opakowanie musi również zapewniać brak zagrożenia dla osób, innych przesyłek, sprzętu, transportu itp.
W przypadku otrzymania przesyłki bez opakowania, bez pudełka lub nieprawidłowo zapakowanej, może zostać naliczona dodatkowa opłata za opakowanie.
Sztywność i stabilność
Do pakowania nadają się wyłącznie nowe opakowania: pudełka i tuby z tektury falistej (w przypadku towarów wrażliwych na nacisk, wstrząsy i wibracje) oraz koperty i torby plastikowe (w przypadku towarów elastycznych i odpornych na nacisk).
Używane pudełka muszą być sztywne i mieć gładkie krawędzie. Pudełko nie może zawierać więcej towarów pod względem wagi i objętości, niż jest w stanie pomieścić.
Zawartość nie może wypaść, gdy opakowanie zostanie podniesione za krawędzie.
Do pakowania nie wolno używać folii stretch, worków polietylenowych lub papierowych ani tkanin. Opakowania fabryczne nie nadają się do transportu.
Towary lub ich części nie mogą wystawać z opakowania, ponieważ wystające części mogą ulec uszkodzeniu. Nie wolno sklejać ze sobą wielu opakowań.
Zaleca się, aby towary ważące więcej niż 30 kg były pakowane na palecie lub w pojemniku umożliwiającym użycie zwykłego zmechanizowanego sprzętu przeładunkowego (elektrycznego wózka widłowego lub hydraulicznego ręcznego wózka paletowego) w celu uniknięcia jakichkolwiek uszkodzeń.
Aby zakończyć
Puste przestrzenie w opakowaniach muszą być wypełnione materiałami opakowaniowymi w taki sposób, aby znajdujące się w nich przedmioty nie przesuwały się ani nie ocierały o siebie. Rozmiar pudełek używanych do pakowania musi być odpowiedni: nie za mały (co spowodowałoby ściśnięcie towarów) i nie za duży (co wymagałoby dużej ilości wypełnienia).
Pomiędzy ściankami opakowania a zawartością musi znajdować się szczelina z wypełniaczem.
Przesyłane towary muszą być od siebie odizolowane i nie mogą dotykać ścianek opakowania. Odpowiednie są przegrody kartonowe, folia bąbelkowa, wióry, pianka itp.
Szczelność
W przypadku wysyłki płynów, korki na pojemnikach muszą być wyposażone w osłony zapobiegające obracaniu się korków bez ich usunięcia.
W przypadku przewozu płynów w metalowych pojemnikach, które mogą otworzyć się pod wpływem ciśnienia bocznego, takie pojemniki muszą być umieszczone w oddzielnym plastikowym worku, aby chronić inne towary i przesyłki przed uszkodzeniem w przypadku rozlania.
Silnie pachnące, oleiste i podobne towary muszą być dodatkowo umieszczone w nieprzepuszczalnym worku, aby zapobiec uszkodzeniu opakowania i innych przesyłek.
Uszczelnienie
Powtarzalne pudełko musi być zaklejone taśmą samoprzylepną w co najmniej trzech miejscach na całej swojej objętości.
Plomba, podobnie jak opakowanie, musi zapewniać brak dostępu do towarów bez zerwania plomby.
Drobny sprzęt gospodarstwa domowego i elektronika (np. komputery, tablety, telewizory, telefony itp.)
Urządzenie musi być zapakowane w nowe, solidne pudełka z tektury falistej w opakowaniu zewnętrznym. Opakowanie fabryczne nie może być używane do transportu.
Jeśli w pudełkach pozostaną puste przestrzenie, należy je całkowicie wypełnić wypełniaczem (np. papierem, folią bąbelkową, wiórami, pianką).
Stłuczone przedmioty (np. lampy, lustra, naczynia, szklane stoły itp.)
Muszą one zostać wysłane w nowym, wytrzymałym pudełku z tektury falistej.
Jeśli w jednej paczce znajduje się kilka przedmiotów, muszą być one dobrze od siebie odizolowane i nie mogą stykać się ze ściankami paczki. Można to zrobić za pomocą tekturowych przegród, folii bąbelkowej, wiórów, pianki itp.
Każdy element musi być owinięty materiałem ochronnym (np. folią bąbelkową), aby zapewnić przestrzeń ochronną wynoszącą co najmniej 5 cm. Folia ochronna musi być nałożona oddzielnie na wystające części, takie jak uchwyty naczyń.
Puste przestrzenie w pudełkach muszą być całkowicie wypełnione wypełniaczem (np. papierem, folią bąbelkową, wiórami, pianką).
W szklanych pojemnikach z płynami korki muszą być wyposażone w osłony, aby się nie poluzowały.
Większe zabawki
Muszą być zapakowane w opakowanie zewnętrzne. Do celów bezpieczeństwa odpowiednie są wyłącznie nowe, solidne pudełka z tektury falistej.
Puste przestrzenie pudełka muszą być całkowicie wypełnione wypełniaczem (np. papierem, folią bąbelkową, wiórami, pianką).